Zásadský ráj - Příběh českých perliček

Jablonecká bižuterie stále patří mezi české výrobky, které nám dělají v zahraničí výtečné jméno. Jedním z center její výroby je již několik set let městys Zásada nedaleko Železného Brodu v severních Čechách, kde dnes pracuje největší světová továrna na skleněné perličky. A právě tomuto místu, továrně a typu zboží je věnována nejnovější kniha Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a společnosti PRECIOSA ORNELA.

Reprezentativní publikace „Zásadský ráj – příběh českých perliček“ o rozsahu 245 stran s bohatým obrazovým doprovodem byla připravena v české a anglické jazykové verzi. Stovky barevných fotografií zásadských výrobků od 17. století po současnost ze sbírky muzea, PRECIOSY ORNELY a soukromníků doplňují četně dobové černobílé fotografie, které dávají tušit, proč se mezi světovými válkami Zásadě přezdívalo „Malá Paříž“.

Hlavními autory knihy jsou Petr Nový, Eva Krupková a Kristýna Fendrichová. Vedle informačně obsažných, ale čtivě zpracovaných textů o historii a současnosti zásadského sklářství jsou její součástí též obsáhlé unikátní vzpomínky pamětníků a obrazový slovník sortimentu perliček produktové značky PRECIOSA Traditional Czech Beads™.

Vydavatel: PRECIOSA ORNELA, a.s., Zásada ve spolupráci s Muzeem skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou / 2018

Texty: Petr Nový, Eva Krupková, Kristýna Fendrichová

Jazyk:  česky, anglicky

Počet stran: 245

Rozměry: 216 x 275 mm

Hmotnost: 1135 g

ISBN: 978-80-86397-30-6