Informace dle metodiky snadného čtení

KDO JSME?

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Adresa: U Muzea 398/4, 466 01 Jablonec nad Nisou,

Telefon: 483 369 011

E-mail: info@msb-jablonec.cz

CO DĚLÁME?

Muzeum pečuje o sbírkové předměty z oblasti skla a bižuterie. Předměty vystavuje ve stálých expozicích a na krátkodobých výstavách. Pořádá akce pro rodiny, školní skupiny i širokou veřejnost.

KUDY K NÁM?

Budova muzea leží v centru města Jablonce nad Nisou nedaleko od Dolního náměstí. Autem: Na parkoviště pod muzeem v Lipanské ulici . Přejdete ulici a projdete bránou a parčíkem přímo k bočnímu vchodu do muzea. Autobusem: Autobusové nádraží je cca 200 m od muzea. Projdete ulicí Jiráskova k bočnímu vchodu do muzea. Vlakem: Vlaková stanice „Jablonec nad Nisou centrum“ je vzdálená cca 450 m od muzea. Po schodech sejdete dolů na ulici 5. května, přejdete silnici a chodníkem přes zelenou plochu a mostek přes vodu dojdete před muzejní park (Lipanská ulice). Parkem projdete k bočnímu vchodu do muzea.

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum