Zahájení sezóny na Kristiánově!

V sobotu 15. června bude zahájena sezóna v nejvýše položené stálé sezónní expozici v Jizerských horách. Otevřeno bude zatím jen víkendově od 10 do 17 hodin, ale od 30. června již denně.

V jediném dochovaném stavení, v tzv. "Liščí boudě", je umístěna stálá expozice Sklářská osada Kristiánov. Stěžejním exponátem je trojrozměrný model celé osady Kristiánov v době její největší slávy. Na doprovodných panelech se návštěvníci dozví to nejdůležitější z historie osady, podrobnosti o jednotlivých, dnes již neexistujících, budovách a jejich obyvatelích. Seznámí se ale také s typickými výrobky zdejší sklárny, a to jak na replikách historických předmětů, tak formou interaktivních prvků. V podkroví si mohou především děti složit dřevěný model osady, případně se zapojit do programu „O skláři Lišákovi“ s cílem najít poklad černokněžníka Tamanna. V přízemí roubenky je příjemné posezení u kachlových kamen s možností občerstvení i zakoupení upomínkových předmětů s motivem osady.  

K cestě na Kristiánov můžete použít naučnou stezku Cestou jizerskohorských sklářů, která vede od Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou až na Kristiánov a která byla realizována díky finanční podpoře Georga J. Riedela, potomka zakladatelů sklářské hutě.

Těšíme se na Vás!

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum