výstava ve výstavě RE–STORE

Studenti ateliérů S+M+L_XL – KOV A ŠPERK a SKLO Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, vedených prof. Karolem Weisslechnerem a doc. Patrikem Illem, se inspirovali evidenčními kartami předmětů ze sbírky Muzea skla a bižuterie vyřazených z kolekce v minulých desetiletích kvůli nevratnému poškození. Cílem nebylo vyrobit „repliky“, ale s využitím dochovaných textových informací, včetně rozměrů, vytvořit nová, svébytná díla. Během projektu, iniciovaného hlavním kurátorem muzea Petrem Novým, vzniklo šestnáct objektů.

Výstavu můžete navštívit ve stálé expozici bižuterie do 16. 6. 2024.

Vystavující:

Mia Čopíková, I. ročník / I. year

Elisabeth Nagyová, II. ročník / II.year

Nina Štefániková, I. ročník / I. year

Naďa Řezníčková, II. ročník / II.year

Lucia Vlčková, I. ročník / I. year

Karin Šusteková, V. ročník / V. year

Dorota Sloviaková, V. ročník / V. year

Eliška Surmová, III. ročník / III. year

Nikola Horečková, III. ročník / III. year

Klára Chytilová, III. ročník / III. year

Klára Valušková, IV. ročník / IV. year

Zuzana Krenželáková, IV. ročník / IV. year

Ilarii Omelchenko, III. ročník / III. year

Jakub Sojka, IV. ročník / IV. year

Zuzana Kováčiková, III. ročník / III. year

Petra Molnárová, V. ročník / V. year

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum