Výstava ve výstavě - Pavel Hlava (1924 - 2003)

Sklářský výtvarník, designér a pedagog Pavel Hlava patřil k nejvýraznějším a nejvlivnějším osobnostem českého skla druhé poloviny 20. století. Absolvent sklářské školy v Železném Brodě (1939–1942) a pražské UMPRUM (1942–1948) mezi lety 1959–1985 pracoval jako sklářský designér v Ústavu bytové a oděvní kultury (ÚBOK) a poté působil jako nezávislý výtvarník. Během své kariéry se věnoval navrhování užitkového skla, včetně automatické výroby, světelným objektům a realizacím, sklu v architektuře a volné tvorbě. Početný soubor jeho prací je i součástí sbírkového fondu Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

Výstava potrvá do 17. 9. 2023 a je umístěna ve stálé expozici skla.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum