Výstava ve výstavě - Ondřej Strnadel

Ondřej Strnadel se narodil roku 1979 ve Valašském Meziříčí, kde stále žije. Sklu se začal věnovat na zdejší Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské. Po krátkém studiu na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci zakončil svá studia v Ateliéru Průmyslového designu pod vedením sochaře Pavla Škarky na Fakultě multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Od roku 2000 Strnadel pracuje jako pedagog na SUPŠS ve Valašském Meziříčí a na FMK UTB ve Zlíně. Realizoval skleněné plastiky pro významné české skláře, například pro Vladimíra Kopeckého, Jiřího Šuhájka a další. Své především z geometrických tvarů kruhu nebo oválu vycházející objekty oživuje rafinovanými deformacemi. Sklo v pevném stavu si díky nim stále uchovává magický půvab své žhavé, tekuté duše.

Výstavu můžete navštívit ve stálé expozici skla do 14. 4. 2024.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum