Výstava ve výstavě - Ladislav Oliva 90

Ve stálé expozici skla najdete od 17. ledna až do 14. května 2023 ukázku z tvorby sklářského výtvarníka, designéra a pedagoga Ladislava Olivy u příležitosti jeho 90. narozenin (*1933). Ladislav Oliva je absolventem odborné sklářské školy v Kamenickém Šenově a VŠUP v Praze (ateliér prof. Josefa Kaplického). Od roku 1957 postupně působil jako výtvarník Borského skla, Skláren Bohemia a od 60. let jako pedagog v Kamenickém Šenově a Železném Brodě. Jeho tvorba je výjimečná v abstraktním vnímání prostoru ve spojení s technologickým myšlením i řemeslnou dokonalostí. Oliva excelentně propojuje jedinečnost materiálu a techniky zpracování (broušení, pískování, leptání, hutní tvarování).

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum