Výstava ve výstavě - Libuše Hlubučková

Jako vzpomínku na práci významné české šperkařky jsme připravili speciální malou prezentaci jejích prací z našich sbírek. Výtvarnice, šperkařka a pedagožka Libuše Hlubučková (28. 11. 1936 – 2. 11. 2022) patří svou unikátní tvorbou mezi klasiky českého autorského šperku. Mnoho let byla také významnou osobností v oboru vzorování nových výrobků pro podniky Železnobrodské sklo, Skleněná bižuterie a PZO Jablonex. Její šperky a vánoční ozdoby se skleněnými komponenty vycházejí z tradic Železnobrodska a Jablonecka. Skleněné perličky a foukané perle dokázala již v 60. letech 20. století posunout zcela inovativním způsobem do moderního designu, který zaujal odborníky a publikum také na mezinárodní scéně. Její nekonvenční přístup ke šperku je dodnes inspirací pro některé současné šperkaře a výrobce jablonecké bižuterie.

Autorčiny vánoční ozdoby jsou vystaveny také v naší expozici Svět zázraků (WoW).

Výstava je umístěna v expozici bižuterie do 25. 6. 2023.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum