Výstava ve výstavě - České perličky a korejská fantazie

Vítězné práce z workshopu HANDMADE DREAMS v Soulu, Tegu a Iksanu

Nová výstava ve výstavě v expozici bižuterie představuje výsledné práce z workshopů české bižuterie určené vysokoškolským oborovým studentům a začínajícím designérům. Ty se uskutečnily v roce 2019 pod vedením české výtvarnice Kateřiny Krausové ve třech jihokorejských centrech výroby šperku v Soulu, Iksanu a Tegu. Účastníci měli příležitost vyzkoušet si práci se skleněnými perličkami PRECIOSA Traditional Czech Beads™ společnosti Preciosa Ornela, jež představuje největšího českého výrobce a vývozce tohoto sortimentu.

Organizace workshopů, navazujících na prezentaci putovní výstavy HANDMADE DREAMS – Contemporary Czech Fashion Jewellery, připravené Muzeem skla a bižuterie, je pokračováním úspěšné spolupráce Českého centra Soul s Centrem pro podporu výroby šperku v Soulu, Fashion Jewelry Town v Tegu a Muzeem šperku v Iksanu. Na workshopy navázalo vyhlášení soutěže o nejkrásnější bižuterní práci vyrobenou z českých perliček. Nejlepší výrobky se pak představily korejské veřejnosti na společné výstavě a tři vítězné práce z každého města jsou ke zhlédnutí ve stálé expozici muzea.

Výstava je umístěna v expozici bižuterie do 22. 10. 2023.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum