Setkání sklářů v Real Fábrica de Cristales de La Granja

V Real Fábrica de Cristales de La Granja se ve dnech 21. a 22. května konalo setkání španělských a českých sklářů, designerů, tvůrců a umělců za přítomnosti zástupců obou pořádajících společností Real Fábrica de Cristales de La Granja a Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Důvodem setkání bylo zahájení výstavy SIMPLY THE BEST.

Neopakovatelnou tvůrčí atmosféru shrnuje několik reakcí přímých účastníků. „Děkujeme vám za možnost účasti. Bylo to jedním slovem dokonalé“, napsali třeba Eva a Marcel Mochalovi ze studia LLEV. A jak hodnotí projekt samotná španělská strana? „Neuvěřitelná zkušenost! Mimořádná energie a výměna zkušeností. Sklo hovoří svým vlastním jazykem, boří jazykové hranice a všechny nás spojuje! Díky všem, kdo se zúčastnili a umožnili, aby se taková věc uskutečnila“.

Výstava SIMPLY THE BEST bude v muzeu v La Granja k vidění až do konce září. A jistě není posledním společným projektem obou pořadatelů.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum