Ruční výroba skla v pořadu SAMA DOMA

V pondělí 5. února zveme ke sledování pořadu Sama doma, jelikož bude na téma Ruční výroba skla zapsána na Reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví UNESCO.

Vysílání proběhne mezi 12,30 - 14,00 hodinou a k tématu bude na místě hovořit ředitelka našeho muzea Milada Valečková, která žádost za Českou republiku zpracovala. Spolu s ní bude ve studiu také sklářská výtvarnice Kamila Parsi, která bude na místě předvádět zpracování skla a nad kahanem.

Srdečně tedy zveme ke sledování pořadu a děkujeme České televizi za prostor, který tomuto tématu dává!Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum