Přímý přenos ze schvalovacího jednání k zápisu ruční výroby skla na seznam UNESCO

Ruční výroba skla míří na seznam UNESCO! Jestli úspěšně, to se dozvíme ve středu 6. prosince 2023.

Společná nominace Francie, Španělska, Německa, Maďarska, Finska a České republiky byla 6. listopadu doporučena k zapsání na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO. Vlastní schválení je teď v rukou mezinárodního výboru, který zasedne 6. prosince v africké Botswaně.

Přímý přenos schvalovacího jednání přímo z Botswany budete moci sledovat na svých počítačích. Anebo přímo u nás v muzeu! Podle zveřejněného programu jednání je projednání nominace Ruční výroby skla na reprezentativní seznam nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO zařazeno do odpoledního bloku ve středu 6. prosince.

Tento blok je plánován od 13.30 do 16.30 našeho času, naše nominace je v první části (zatím na 5. pořadí). Vše se ale může na místě změnit, přesnější odhad zveřejníme v úterý 5.12. k večeru, po skončení jednacího dne.

Sdílejte tento neopakovatelný zážitek s námi, přijďte 6. prosince do muzea!

Přípitek máme připraven, jakékoli další občerstvení vítáno.

Těšíme se na Vás!

Milada Valečková, ředitelka

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum