Otevřená výtvarná soutěž - fasáda Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

Vyhlašujeme otevřenou výtvarnou soutěž o návrh a realizaci výtvarného ztvárnění vnější fasády betonové přístavby z roku 1964, tzv. Pelantova schodiště.

Účastníci by měli při zpracování návrhů zohlednit zejména soulad s okolím – tedy secesní muzejní budovou, včetně skleněné přístavby a muzejního parku. „Uvítáme návrhy, které budou odkazovat na historickou i současnou náplň budovy, která je již od svého zprovoznění domovem skla a bižuterie – původně jako exportní dům, od roku 1949 jako sídlo muzea“, uvedla ředitelka Milada Valečková. Vítěz musí být připraven své dílo také realizovat v souladu s podmínkami soutěže.

Soutěž je otevřená pro autorská díla výtvarníků starších 18 let, kteří mohou své návrhy zasílat až do 5. ledna příštího roku. Slavnostní odhalení se předpokládá v květnu 2024 jako součást programu Muzejní noci a zároveň oslav výročí 120 let od založení Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou.

 

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum