Vítězné práce ze soutěže MASTER OF CRYSTAL 2023 nově ve stálé expozici muzea

Společnost Preciosa od roku 2008 každoročně oceňuje talentované mladé tvůrce titulem Master of Crystal. Podporuje tak nastupující generaci českých designérů. Spolupořadateli soutěže jsou Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou a Česká sklářská společnost.

Zadáním soutěže pro rok 2023 pod vedením Preciosy Ornely bylo téma Perlička i trochu jinak. Soutěžící tak měli za úkol najít nový prostor a nové netradiční využití pro tradiční české skleněné perličky.

Muzeum ve své expozici skla aktuálně představuje všechny oceněné práce, včetně vítězného materiálu PEARL PAPER, vytvořeného Josefínou Váchovou, studentkou Technické univerzity v Liberci. Ta pro muzejní prezentaci připravila speciální instalaci v podobě okenních rolet, které ukazují i možné praktické využití novinky

Již je vyhlášen nový ročník soutěže pro rok 2024 na téma Crystal Tech Fusion.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum