Výstava ve výstavě - MARTIN ŠTEFÁNEK

Martin Štefánek se narodil roku 1969 v Havlíčkově Brodě. V letech 1983–1987 navštěvoval SUPŠ sklářskou v Železném Brodě, obor Hutní tvarování skla, kam se v letech 1997–2001 vrátil jako dílenský učitel. Jeho další profesní zkušenosti jsou velmi bohaté. Během 80. a 90. let 20. století působil ve sklárnách v Harrachově a Osečku. Trvale se usadil v obci Desné, kde si roku 2000 založil vlastní sklářské studio. Pro své mimořádné řemeslné nadání a znalosti se stal vyhledávaným sklářem. V současné době spolupracuje hned s několika sklářskými výtvarníky, designéry a firmami. Věnuje se však také vlastní tvorbě – unikátním zvířecím plastikám.

Během své více než třicetileté praxe Martin Štefánek experimentoval se stovkami typů sklovin. Množstvím pokusů se trpělivě snaží odhalit buď částečně, nebo úplně zapomenutá tajemství jejich složení. Touhou přijít sklu tzv. na kloub připomíná slavného novoborského vynálezce Friedricha Egermanna, od jehož smrti letos uplynulo 160 let.

Výstavu můžete navštívit ve stálé expozici skla do 22. 9. 2024.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum