Dokumentační film pro UNESCO

V těchto dnech jsme uvítali francouzské kolegy, kteří se podílejí na přípravě nominační dokumentace k zápisu ruční výroby skla na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Sylvie Grenet má na starosti koordinaci za všech 6 zemí (kromě ČR je to Německo, Španělsko, Finsko, Maďarsko a Francie). Eric Lefeuvre natáčí vybrané sklářské techniky pro společný dokumentační film.

U nás se točily záběry unikátního ručního tažení bižuterních tyčí, které snad jako poslední na světě nabízí Preciosa Ornela https://www.preciosa-ornela.com/cs. Studené techniky pak zastupuje rytí a broušení, u nás představované například rodinnou firmou Ladislav Ševčík Bohemia Glass v Železném Brodě https://www.sevcikcrystal.cz/.

Všem partnerům děkujeme za skvělou spolupráci! Těšíme se na výsledný film a věříme v úspěšný zápis! (na výsledek si ale musíme počkat až do jara 2023)

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum