Cestou na Seznam – ruční výroba českého skla v nadnárodní nominaci do UNESCO

Bulletin Místní kultura (vydavatel NIPOS-Národní informační a poradenské středisko pro kulturu) zveřejnil v těchto dnech na svých webových stránkách a sociálních sítích rozhovor s ředitelkou našeho muzea Miladou Valečkovou na téma zápisu ruční výroby skla a bižuterie na Reprezentativní seznam nemateriálního kulturního dědictví Unesco.

Článek je k dispozici zde:

Místní kultura – Cestou na seznam ruční výroby skla v nadnárodní nominaci do Unesco

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum