Pro vozíčkáře

Hlavní budova – U Muzea 398/4, Jablonec nad Nisou

Budova je otevřena celoročně. Otvírací doba zde.

Najdete v ní 3 stálé expozice (skla, bižuterie a vánočních ozdob) a krátkodobé výstavy.

Všechny prostory jsou přístupné pro imobilní občany.

 

Parkování

Pro vozíčkáře a ostatní imobilní je vyčleněno jedno místo na parkovišti muzea, u bočního bezbariérového vstupu (při příjezdu z ulice U Muzea projedete kolem muzejní budovy a zahnete vpravo. Při příjezdu z ulice Jiráskova odbočíte vpravo do ulice U Muzea a hned vlevo).

 

Hlavní vchod je z ulice U Muzea. Tento vchod není bezbariérový. Bezbariérový vchod je z ulice Jiráskova, od parkoviště, přes dvoje dveře, které jsou dostatečně široké pro průjezd vozíčkářů.

 

Pohyb v interiéru

Manipulační prostor v interiéru je dostatečný pro bezpečný pohyb na vozíku. Přesun mezi jednotlivými patry je umožněn výtahem, který splňuje platné předpisy a požadavky Svazu zdravotně postižených.

 

Hygienické zázemí

Bezbariérová toaleta je umístěna ve vstupním vestibulu. Je samostatná a splňuje platné předpisy a požadavky Svazu zdravotně postižených.

Kristiánov, Bedřichov č.p. 52

Objekt je provozován pouze v letním období. Otvírací doba zde.

Najdete v něm stálou expozici Sklářská osada Kristiánov, dětský program a občerstvení.

Objekt není z důvodu památkového charakteru přístupný bezbariérově.

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum