Hledáte inspiraci ke tvoření s dětmi? Na stránce Muzeum dětem najdete hravé edukační a rukodělné aktivity i materiály, které lze využít i v rámci výuky výtvarné výchovy a průřezových témat. Aktivity rozvíjí pozornost, dovednosti v oblasti psaní, kreslení a jemné motoriky.

Muzeum dětem


 


 
OMEZENÍ PROVOZU ATELIÉRU – ČERVEN 2022
Ateliér nemusí být vymezeném období z technických důvodů přístupný. Děkujeme za pochopení.
 

 

MUZEJNÍ PROGRAMY NA HLAVNÍ BUDOVĚ (celoroční)

Pro organizované skupiny jsme připravili kombinované vzdělávací a rukodělné programy vycházející z našich jedinečných expozic skla a bižuterie. Programy navazují na Rámcový vzdělávací program a jsou tematicky a náročností přizpůsobeny různým věkovým kategoriím.

  • Programy jsou nabízeny po celý rok a je nutné se na ně předem objednat! Kontaktní informace naleznete na konci stránky. Edukační a rukodělné programy jsou vedeny muzejní edukátorkou pro předem objednané skupiny, a to v čase mezi 8 a 17 hodinou, dle předchozí domluvy. Návštěvu muzea a vybrané programy lze po telefonické či emailové domluvě kombinovat či přizpůsobit potřebám každé skupiny.
  • Vzdělávací a rukodělné programy jsou primárně určeny pro organizované skupiny, školní skupiny a školská zařízení, ale i zájmové skupiny, DDM, ZUŠ, dětské domovy a stacionáře, tábory a soustředění. Objednat se mohou i mimoškolní skupiny, svazy a sdružení všech věkových kategorií.
  • Skupiny nad 30 dětí se v muzeu rozdělí na 2 části. Jedna nejdříve absolvuje program v expozicích bižuterie a skla, druhá nejdříve začne tvořit v muzejním ateliéru. Po určeném čase se skupiny vymění.

PROGRAMY K EXPOZICI KRISTIÁNOV (pouze v sezónně květen-září!)

Edukační programy k expozici Sklářská osada Kristiánov doporučujeme jako tip na školní výlet. 


💰 CENÍK

Jednotlivý program (vzdělávací nebo rukodělný): 30,- Kč/ dítě
Kombinovaný program (vzdělávací + rukodělný) včetně vstupného do muzea: 50,- Kč/ dítě
Program do expozice Kristiánov (vzdělávací + rukodělný) včetně vstupného do expozice: 30,- Kč/dítě

Pedagogický doprovod: zdarma

🕒 DOBA TRVÁNÍ:

Část z programu (pouze návštěva expozic / pouze tvoření v ateliéru): cca 1 hodina
Celý program: cca 2 – 2,5 hodiny

🗣️ KONTAKTNÍ OSOBA: Bc. Milena Zachařová, muzejní edukátorka, tel.: 483 369 021, mob.: 778 702 892, e-mail: milena.zacharova@msb-jablonec.cz

 


 

Objednávka muzejních programů

  • Edukační program v expozicích muzea - vedené edukátorkou s pracovními listy, či po domluvě vedené vlastními pedagogy jako samostatná prohlídka s možností využití kvízu. *Pokud jdete do muzea pouze na tvůrčí dílny, vyberte pole - Žádné.
  • Rukodělné programy v ateliéru muzea, vždy vedené edukátorkou - lze přizpůsobit individuálním potřebám každé skupiny. *Pokud jdete do muzea pouze na program do expozic, vyberte pole - Žádné.
  • DD dot MM dot YYYY
    Prosím vyplňte ve formátu bez mezer, např. 01.01.2020
  • např. od 9 hodin
  • Kontaktní osoba