MUZEJNÍ PROGRAMY PRO DĚTI

HRY PRO DĚTI

 

Kvíz Muzejníček (od 7 let)

Chystáte se do našeho muzea s dětmi?
Aby i pro ně byla prohlídka expozic zajímavá, můžete s nimi společně vyplňovat kvíz Muzejníček, který obdržíte na pokladně. Odpovíte na 10 jednoduchých otázek v expozici skla a bižuterie, písmena u zvolených odpovědí doplníte do políček a vyjde vám tajenka. Za její správné vyluštění dostanete v pokladně malý dárek.

 

Barvy v muzeu (od 7 let)

Baví tě kreslení a vybarvování? Tak to jsou naše muzejní omalovánky přesně pro tebe! Najdi v muzeu 5 exponátů, vybarvi je tak, jak doopravdy vypadají, zkus sám navrhnout jejich nový vzhled a můžeš si za svou píli vyzvednout odměnu na pokladně!

 

 

Křížovka (od 9 let)

Najdi v expozicích muzea odpovědi do křížovky.
Po správném vyplnění se ti odhalí místo, kde na tebe čeká ukrytý poklad!

 

 

 

 

 

 

 

 

Komiksový průvodce pro zvídavé návštěvníky (od 11 let)

“Vítám tě v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, jediném muzeu v České republice specializovaném na sklo a bižuterii! Mé jméno je Othello a jsem jedním ze sběratelských předmětů patřících dříve zámožnému obchodníkovi s bižuterií. Provedu tě příběhem muzea i českého sklářství…”

 

 

Princeznička v zahradě, poztrácela korále

Její táta, mocný král, Honzíka si zavolal:
„Princezna bude žena tvá, když spatřím, že se usmívá! A k tomu korunu krále, když najdeš všechny korále!”

Pomůžeš Honzíkovi najít v obrázku poztrácené korálky?
Vystřihni je a nalep do připravované kresby náhrdelníku.

 

Bez názvu – 2Hromádka střepů

Našemu průvodci se zdál děsivý sen, že našel na podlaze muzea hromádku střepů – byly to střepy ze tří skleněných předmětů které jsou vystaveny ve vitrínách v expozici! Proboha, zděsil se, a začal střepy skládat dohromady.

Pomůžeš mu poskládat předměty do původní podoby, aby mohl klidně spát? Vystříhej jednotlivé střípky, poskládej a nalep je do připravených obrysů.