WOW! World of Wonders / Svět zázraků

Muzeum spravuje největší veřejnou sbírku skleněných vánočních ozdob na světě čítající více než patnáct tisíc předmětů. Většinu z nich tvoří dar firmy Jablonex, která v roce 2008 muzeu přenechala celou vzorkovnu unikátních foukaných a dekorovaných vánočních ozdob. Součástí sbírky jsou též současná produkce i historické ozdoby z počátku 20. století, období první republiky (včetně daru potomků rodiny výrobce Václava Bergera z Bílé Třemešné) a let socialismu. Expozice je příběhem cesty vánočních ozdob do zaslíbené země za mořem, nejdůležitějším odběratelem tohoto křehkého zboží totiž byly Spojené státy Americké. Proto jsou nainstalovány do tvaru pestrých mořských vln, nechybí ani zaoceánský parník či efektní mrakodrapy. Autorem scénografického řešení je známý designér Jakub Berdych Karpelis, logo expozice vytvořil David Matura.

První návštěvníky  v nové stálé expozici uvítáme v neděli 26. června.
WOW! Otevíráme Svět zázraků / World of Wonders

Slavnostní otevření pro veřejnost se chystá na neděli 26. června. Jelikož je prostor expozice poměrně omezený a chceme návštěvníkům poskytnout klid a pohodlí při vstřebávání zážitku, rozhodli jsme se prodloužit otvírací dobu až do 22. hodiny. Fakticky se tak návštěvníci mohou těšit na druhou muzejní noc. A nebude to jediná novinka. Současně bude mít svou premiéru nový muzejní ateliér, kde bude po celý den, až do 18 hodin „zvonečková dílna“ s možností ozdobení vlastní vánoční ozdoby. Od 14,30 vystoupí na letní scéně Eurocentra oblíbený Big´O´Band a v 16 hodin návštěvníci symbolicky odzvoní otevření expozice.  Připraveno bude i občerstvení s překvapením. Celý program je zdarma.

“Věříme, že Svět zázraků / World of Wonders bude velkým lákadlem a jejich dojem z ní bude zkrátka WoW!“, řekla ředitelka našeho muzea Milada Valečková.