Výstava ve výstavě – LADISLAV OLIVA 90

Ve stálé expozici skla najdete od 17. ledna až do 14. května ukázku z tvorby sklářského výtvarníka, designéra a pedagoga Ladislava Olivy u příležitosti jeho 90. narozenin (*1933). Ladislav Oliva je absolventem odborné sklářské školy v Kamenickém Šenově a VŠUP v Praze (ateliér prof. Josefa Kaplického). Od roku 1957 postupně působil jako výtvarník Borského skla, Skláren Bohemia a od 60. let jako pedagog v Kamenickém Šenově a Železném Brodě. Jeho tvorba je výjimečná v abstraktním vnímání prostoru ve spojení s technologickým myšlením i řemeslnou dokonalostí. Oliva excelentně propojuje jedinečnost materiálu a techniky zpracování (broušení, pískování, leptání, hutní tvarování).

Event in exhibition

LADISLAV OLIVA 90

In the permanent exhibition of glass you will find a sample of the work of glass artist, designer and teacher Ladislav Oliva on the occasion of his 90th birthday (*1933). Glass artist, designer and pedagogue Ladislav Oliva (*1933) is a graduate of the vocational glass school in Kamenický Šenov and the Academy of Applied Arts in Prague (Studio of Prof. Josef Kaplický). From 1957, he gradually worked as an artist of Borské sklo, Sklárny Bohemia and from the 1960s as a teacher in Kamenický Šenov and Železný Brod. His work is exceptional in its abstract perception of space combined with technological thinking and craftsmanship Oliva perfectly combines the uniqueness of the material and the processing technique (grinding, sandblasting, etching, hot-shaping).  Work samples is in the permanent glass exposition from January 17 to May 14, 2023.