VÝSTAVA

Vladimír Komňacký
Zlomky příběhů

Záhlavi akce Vladimír Komňacký / Zlomky příběhů
14. března - 4. května 2014/ hlavní budova

Vernisáž výstavy ve čtvrtek 13. března 2014 v 17 hodin.

V jabloneckém muzeu vystavuje Vladimír Komňacký –  uznávaný šperkař, všestranný výtvarník a restaurátor, který spolupracoval také na obnově Relikviáře sv. Maura.

Akademický sochař Vladimír Komňacký patří bezesporu k významným českým šperkařům. Výstava prezentující jeho tvorbu z let 1983 – 2013 představuje mnoho tváří tohoto výtvarníka s jabloneckými kořeny. V letech 1979 – 1985 vystudoval jabloneckou Střední průmyslovou školu a posléze absolvoval Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze, ateliér sklářského výtvarnictví u profesora Jozefa Soukupa. V současné době, vedle umělecké a restaurátorské činnosti, působí také jako výtvarný pedagog na Střední uměleckoprůmyslové škole a Vyšší odborné škole Jablonec nad Nisou.

Během své dosavadní tvůrčí činnosti spolupracoval na řadě zajímavých projektů, včetně práce pro zahraniční filmovou tvorbu. V letech 1996 – 2002 se podílel na restaurování jedinečné zlatnické památky – Relikviáře sv. Maura. V roce 2010 vytvořil brož pro významnou americkou političku s českými kořeny Madelaine Albrightovou, která jí byla předána při příležitosti českého vydání její knihy Tajemná řeč broží. Vladimír Komňacký je rovněž autorem insignií města Jablonce nad Nisou – městského znaku a primátorského řetězu.

Výstava VLADIMÍR KOMŇACKÝ / ZLOMKY PŘÍBĚHŮ představuje více než 200 prací – především šperků, užitných předmětů a obrazů – které vznikly během třiceti let autorovy umělecké dráhy. Vůbec poprvé je veřejně vystavena ARCHA NOEMOVA – kovový nástolec inspirovaný zlatnickými a stříbrnickými pracemi z drážďanské klenotnice Grünes Gewölbe. K výstavě je připraven výtvarný ateliér nejen pro děti, v rámci kterého se bude moci každý účastník pod odborným vedením Vladimíra Komňackého stát tvůrcem.

Komentovaná prohlídka výstavy Zlomky příběhů s autorem Vladimírem Komňackým se uskuteční v sobotu 12. dubna 2014 ve 14.30. Více zde »

Komentovaná prohlídka výstavy Zlomky příběhů s autorem Vladimírem Komňackým pro 8. třídu ZŠ Arbesova Jablonec nad Nisou paní učitelky Šárky Coganové. Více zde »
13. března 2014 v Jablonci nad Nisou, Česká republika

 

Workshop k výstavě Vladimíra Komňackého
13. března 2014 v Jablonci nad Nisou, Česká republika