AKCE

VÁNOČNÍ TVOŘENÍ

27. prosince 2018/ hlavní budova

Prodlužte si kouzelnou atmosféru vánočních svátků u nás v muzeu. Ve čtvrtek 27. prosince nabízíme po celý den již tradiční tvořivé vánoční dílny pro širokou veřejnost.

V duchu vánočních svátků si mohou návštěvníci vyrobit vánoční ozdobu z korálků nebo vyzkoušet zdobení foukané skleněné ozdoby pod vedením Věry Černé a Jany Strakové. „Ve vestibulu muzea si zájemci zakoupí a následně ručně vymalují foukaný skleněný zvoneček, který si poté samozřejmě mohou odnést domů a zavěsit jako ozdobu na stromeček“, prozradila lektorka jedné z dílen Jana Straková.

Druhou dílnu jsme připravili ve spolupráci s Věrou Černou a bude zaměřena na výrobu korálkových vánočních ozdob. Malí i velcí návštěvníci si mohou v ateliéru muzea vyzkoušet výrobu jednoduchých i složitějších korálkových ozdob – vánoční hvězdičku či andílka, ať již na památku nebo třeba jako milý dárek pro své blízké.

Tvůrčí dílna se koná ve čtvrtek 27. prosince, je přístupná celý den (9-17 hodin) a je určena všem věkovým kategoriím. Vstup je zdarma, a to včetně aktuální výstavy Dva v jednom.

Partneři akce jsou společnost Preciosa, Liberecký kraj, statutární město Jablonec nad Nisou a Ministerstvo kultury ČR.