AKCE

Tvořivé víkendy na Kristiánově

Záhlavi akce Tvořivé víkendy na Kristiánově
31. 7. / 10 - 17 hodin / Závěsná mozaika s kamínky/ Kristiánov

Máte rádi přírodu a jste tvořiví? Ozvláštněte si výlet v Jizerských horách návštěvou našich tvořivých dílen v Liščí boudě na Kristiánově! Spolu s muzejní edukátorkou si můžete ve vybraných prázdninových víkendech vyrobit zajímavé předměty z korálků, skleněných kamínků a dalších materiálů, které mají svůj původ možná právě na Kristiánově.

 „Během tvořivých víkendů budou mít malí i velcí návštěvníci příležitost vyrobit si například zvířátka z drátků a korálků, kamínkovou mozaiku nebo zdobený svícen ze sklenice,“ přiblížila edukátorka muzea Milena Zachařová.

Speciální doprovodný program čeká návštěvníky zejména v sobotu 17. a v neděli 18. července. V rámci Dnů lidové architektury Libereckého kraje mohou zdarma navštívit expozici sklářské osady a následně si vyrobit kaleidoskop. Po celou sezónu bude pro zvídavé děti připravena hra „O skláři Lišákovi“, která jim hravou formou přiblíží historii osady a napoví, kde podle místní pověsti hledat poklad čaroděje Tamanna. Šikovní pátrači nezůstanou bez odměny!

Tvořivé soboty můžete navštívit 3. 7, 17. -18. 7., 31. 7. a 21. 8. od 10 do 17 hodin a jsou zdarma.

Kontaktní osoba: Bc. Milena Zachařová, tel. 778 702 892, email: milena.zacharova@msbjablonec.cz