Záhlavi akce Současné české vánoční ozdoby
VÝSTAVA

Současné české vánoční ozdoby

22. listopadu 2019 - 16. února 2020/ hlavní budova

Klasika i inovace – současné české vánoční ozdoby ze skla

Na závěr roku jsme připravili pro návštěvníky výběr z aktuální nabídky osvědčených vzorů, novinek a exkluzivit foukaných a perličkových skleněných vánočních ozdob. Některé z výrobků budou mít na výstavě dokonce svou světovou premiéru.

Naše muzeum se dlouhodobě věnuje rozšiřování a zkvalitňování své unikátní sbírky vánočních ozdob. Koncepčně rozvíjíme též aktivní spolupráci s jejich výrobci a exportéry, sledujeme vývoj firem, přípravu nových kolekcí, reakce na světové trendy v tvarech, dekorování i technologiích, zajímáme se o jejich úspěchy a prezentace na mezinárodních veletrzích. Vánoční ozdoby dnes nejsou pouze sezónní záležitostí, své příznivce oslovují celoročně a jejich sortiment se proto neustále rozšiřuje.

„Výstava skleněných vánočních ozdob se již u nás v muzeu stala tradicí. A na té letošní, nazvané Současné české vánoční ozdoby, budou poprvé k vidění též unikáty a kolekce vytvořené přímo pro tuto akci,“ říká její kurátorka Dagmar Havlíčková. Rodinná firma Glassor představí největší vánoční ozdobu a speciálně kombinované kolekce sestavené pro výstavu. Exportní firma ORNEX zaujme návštěvníky novými exkluzivními vzory a taktéž jedinečnou výstavní kolekcí. Tradiční výrobce Rautis, který se jako jediný na světě zabývá zhotovováním perličkových vánočních ozdob, v muzeu poprvé představí svou novinku – kolekci 3D hvězd.

Během konání výstavy bude ve vestibulu zajištěný rozšířený prodej vánočních ozdob.Pro dětské návštěvníky je určen doprovodný program v podobě kvízu a omalovánek. „Výstava je pro nás důležitou předehrou před otevřením nové stálé expozice skleněných vánočních ozdob Svět zázraků v muzejní přístavbě, jejíž otevření plánujeme na konci příštího roku,“  řekla ředitelka našeho muzea Milada  Valečková.

Slavnostní vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 21. listopadu 2019 od 17 hodin, atmosféru navodí kulturní vystoupení i vůně vánočního cukroví. Výstava potrvá do 16. února 2020.

 

Ohlasy v médiích:

30.11.2019 ceskatelevize.cz – Hoby naší doby, Skleněné ozdoby