AKCE

ZAKONČENÍ MEZINÁRODNÍHO TRIENÁLE SKLA A BIŽUTERIE

Záhlavi akce ZAKONČENÍ MEZINÁRODNÍHO TRIENÁLE SKLA A BIŽUTERIE
28. října 2017/ hlavní budova

Srdečně Vás zveme na závěrečný program  k ukončení projektu.  Vstup zdarma do celého muzea. 

Připravili jsme pro Vás zajímavý program:

10.00 – 17. 00 TVŮRČÍ DÍLNA – SKLENĚNÁ MOZAIKA

Na zakončení Trienále chystáme ve spolupráci s firmou TGK – technika, sklo a umění s. r. o. (ze Skalice u České Lípy) jedinečnou dílnu s tvorbou skleněné mozaiky. Návštěvníci se budou spolupodílet na tvorbě mozaiky s vizuálními motivy a logem Trienále (návrh D. Matura), která bude po dokončení instalována mezi okna v budově muzea (v ateliéru s výhledem do Lipanské ulice). Návštěvníci si kromě toho mohou vyrobit zdarma vlastní mozaiku. Dílna bude probíhat v ateliéru muzea od 10 do 17 hodin.

11.00 – 17.00 MIRROR MAN

mirror man

Mirror Man je dlouhodobý multimediální výtvarný projekt Stanislava Mullera. Zrcadlový oblek obsahuje 2600 kusů zrcadel o síle 2mm a váží 25 kg. Mirror Man je skutečný, pravý, skleněný, zrcadlový obrázek vytvořený pro účely asimilace – zahrnutí virtuálních znaků, které odrážejí životní prostředí do života. Netřeba říkat, že Mirror Man neimituje žádné komiksové postavy. Zrcadlový muž se bude odrážet v jednotlivých částech muzea v průběhu celého dne zakončení Trienále.

 

13.30 a v 16.00 LENKA MORÁVKOVÁ – BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT

lenka-moravkova

Lenka Morávková představí svůj vlastní netradiční unikátní nástroj z 21 skleněných tyčí BOHEMIAN CRISTAL INSTRUMENT (après Cristal Baschet), jediný artefakt svého druhu na světě. Na dobrodružné cestě s českým křišťálovým nástrojem kombinuje zvuk nástroje společně s étérickým hlasem. Výsledkem je hypnotický audiovizuální zážitek na hranici futuristického rituálu, ve kterém se mísí filmová a pulzující taneční hudba.

Lenka Morávková je skladatelka, zvuková umělkyně a producentka elektronické hudby z České Republiky, která v současnosti žije v Los Angeles v Kalifornii.

Vystoupila mj. v prestižním uměleckém muzeu The Broad v Los Angeles, její video z rozkvetlé kalifornské pouště se stalo virálním a shlédlo ho přes million lidí a svůj nástroj představila na americké konferenci TED talk. V létě úspěšně odjela první evropské turné, během kterého vystoupila i na festivalu Colours of Ostrava.

Po koncertě bude možnost malé besedy s autorkou a publikum si může hudební nástroj i vyzkoušet.

www.bohemiancristalinstrument.com

NOVY SINGLE 

TEDx TALK

VIDEO Z ROZKVETLÉ POUŠTĚ

 

14.00 MAXIM VELČOVSKÝ

maxim_velcovsky_portraitBeseda  s významným českým designérem a pedagogem . Maxim Velčovský vystavoval v Česku i ve světě a jeho práce jsou zařazeny ve sbírkách  Viktoriina a Albertova muzea v Londýně, v Nové Pinakotéce v Mnichově,  v Muzeu designu a užitého umění Mudac v Lausanne, v Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, ale také v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou ve stálé expozici.  Je také pedagogem na Vysoké škole uměleckoprůmyslové. Věnuje se především tvorbě ze skla a porcelánu. Mimo jiné navrhuje i nábytek a vytváří oceňované instalace. Besedu povede hlavní kurátor muzea PhDr. Petr Nový.