Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou > Program > Slavnostní zahájení Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014
AKCE

Slavnostní zahájení Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014

Záhlavi akce Slavnostní zahájení Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014
29. června 2014/ hlavní budova

Tři výstavy, dvě hudební a jedno divadelní vystoupení a JELENOBRANÍ! To vše nabídne Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou v neděli 29. června v rámci slavnostního zahájení Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014.

Už od 9 hodin ráno mohou návštěvníci na hlavní budově shlédnout výběrovou přehlídku TRENDY.DESIGN.PRODUKCE, na níž více než sedmdesát sklářských a bižuterních firem prezentuje své úspěšné výrobky posledních tří let. V kostele sv. Anny se od 10 hodin otevře SKLENĚNÁ REPUBLIKA – výběr z díla 20 sklářských výtvarníků ze všech krajů naší země, který již byl k vidění na mezinárodním veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. Od 13 hodin pak bude v univerzitní Galerii N zpřístupněna výstava A.TO.MY!, prezentující práce šestnácti českých, polských a slovenských středních odborných a vysokých škol.

Ve stejnou dobu začíná i doprovodný kulturní program na letní scéně Eurocentra. Návštěvníci se mohou těšit na Glass AJETO Dixieland z Nového Boru, komedii „Tři v tom“ v podání Divadelního spolku Jirásek z Nového Bydžova a na závěr zahraje cimbálová muzika Dušana Kotlára z Liberce. Celý den bude vstup do výstav a expozic i doprovodný program zdarma.

Pro všechny hravé muzeum připravilo také soutěž „Jelenobraní aneb Komu se nelení, tomu se jelení“. Návštěvníci budou mít za úkol najít a spočítat členy jelení rodinky, kterým se v muzeu tak zalíbilo, že se odmítli vrátit do lesa a poschovávali se rodičům ve vitrínách. Komu se to podaří, bude zařazen do slosování o unikátní brož z limitované edice firmy Jelení šperky.

Hned po nedělní slavnosti přivítá muzeum účastníky mezinárodního bižuterního symposia, kteří budou vytvářet svá díla v prostorách Střední a vyšší uměleckoprůmyslové školy v Jablonci nad Nisou, aby je následně od pátku 4. července prezentovali na poslední z výstav celého projektu v Galerii Belveder.

Kdo nestihne slavnostní zahájení v neděli 29. června, může až do konce srpna využít cenově zvýhodněných vstupenek na všechny čtyři výstavy, připravených ve speciálním vizuálním stylu projektu.

Akce probíhá za finanční podpory Ministerstva kultury, Libereckého kraje, Nadace Preciosa a statutárního města Jablonec n. N. v rámci projektu Jablonec nad Nisou 2014.