AKCE

Skleněné pátky – foukané figurky

pátek 7. srpna / 10-18 hodin / v rámci Křehké krásy / Eurocentrum

Chcete nahlédnout do tajů magického sklářského řemesla a objevit krásu skla v různých formách a tvarech? Zveme Vás na cyklus prázdninových letních dílen k nám do muzea. 

„Na období letních prázdnin jsme každý druhý pátek připravili ukázky a dílny ruční výroby vybraných technik práce se sklem, z nichž některé patří mezi ohrožená řemesla a dají se vidět jen při podobných mimořádných událostech,“ řekla ředitelka Milada Valečková. Ukázky budou zdarma, ale nabízíme také další mimořádně zajímavý program. Neměli byste si nechat ujít prohlídku výstavy Trendy.Design.Produkce, včetně nově otevřené atraktivní přístavby ve tvaru skleněného krystalu, denně je po celé prázdniny otevřená rodinná tvůrčí dílna „Hrátky (nejen) se sklem“ a samozřejmě také stálé expozice Čarovná zahrada a Nekonečný příběh bižuterie.

A jaký program na „Skleněné pátky“ jsme přichystali?

10. července proběhne výroba skleněných květin pod vedením výtvarnice Marcely Růžičkové.
24. července bude k vidění výroba lampových perel, špendlíků a drobných figurek v podání Kamily Parsi Žďárské. 7. srpna předvede Karel Sobotka, v rámci výstavy Křehká krása 2020 v areálu jabloneckého Eurocentra, tradiční techniku výroby foukaných skleněných figurek. Skleněné pátky zakončí 21. srpna Jana Straková ukázkou foukání vánočních ozdob s možností ozdobit si vlastní výrobek.

Všechny dílny můžete navštívit vždy od 10 do 18 hodin. Muzeum je po celé prázdniny otevřeno denně.