AKCE

Sklářské svítání 2019

Záhlavi akce Sklářské svítání 2019
čtvrtek 24. října 2019/ hlavní budova

Zveme všechny zájemce ve čtvrtek 24. října od 11 hodin na diskuzní setkání na téma „architektura ve skle“. Zástupci významných výrobců se s návštěvníky podělí o své zkušenosti s novými materiály a jejich využitím v exteriérech i interiérech současných či historických budov.

V programu budou představeny významné realizace skleněných fasád, včetně nově vyvinutých skel pro tyto účely, ale také zcela netradiční a nečekané využití skla v exteriérech. Celkem je připraveno sedm mimořádně zajímavých příspěvků od renomovaných českých i nadnárodních sklářských firem.

Diskuzní setkání je již 8. pokračováním cyklu Sklářské svítání, které naše muzeum pořádá ve spolupráci se Svazem průmyslu a dopravy a dalšími partnery. Pořad je vlastně předskokanem nejen otevření muzejní přístavby, ale také výstavy MATERIÁL : SKLO – ARCHITEKTURA, která bude tomuto tématu věnována v rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2020.

Sklářské svítání věnované sklu v architektuře můžete v Muzeu skla a bižuterie navštívit ve čtvrtek 24. října od 11 hodin. Vstup je zdarma.