AKCE

Program pro seniory

Záhlavi akce Program pro seniory
úterý 4. února 2020 / 10-12 hodin/ hlavní budova

Perličkové dílny pro seniory

Ve spolupráci s firmou RAUTIS  jsme připravili pro všechny aktivní seniory unikátní program „Perličkové dílny“.
V úterý 4. února se mohou návštěvníci programu těšit na prezentaci historie výroby perličkových ozdob a následně na jejich výrobu pod dohledem zkušených lektorů.

Mnozí návštěvníci z řad seniorů jistě poznají ozdoby, které oni sami měli nebo ještě mají doma „Perličkové ozdoby mají v našem regionu hlubokou tradici. Program nejen přiblíží návštěvníkům postup výroby perličkových vánočních ozdob, ale také si i oni sami budou moci ozdobu vyrobit a odnést domů,“ shrnuje muzejní edukátorka Milena Zachařová.

Akce se koná v úterý 4. února od 10 do 12 hodin a je určena výhradně pro seniory. Vstupné je 30,- Kč na osobu. Vzhledem k velkému zájmu je potřeba se na program předem objednat. Osobám se zhoršeným zrakem je doporučeno si na program přinést dioptrické brýle.

Jako bonus budou mít návštěvníci dílny volný vstup do expozic muzea a aktuální výstavy Současných českých vánočních ozdob.

Partneři akce jsou Liberecký kraj, Město Jablonec nad Nisou a Ministerstvo kultury.

O firmě Rautis

V rodinné firmě Rautis se můžete setkat s jedinečným řemeslem foukání skleněných perlí a výroby perličkových vánočních ozdob, které má v Poniklé tradici už od roku 1902.  Je poslední firmou na světě, které se podařilo zachovat staré technologie a udržet výrobu stále aktuální a živou.