AKCE

Křehká krása, vybroušená chut´

16. srpna 2012/ hlavní budova

Výstavou „Křehká krása, vybroušená chuť“ vyvrcholí o tomto víkendu v jabloneckém Eurocentru stejnojmenná propagační kampaň Libereckého kraje. Na návštěvníky čekají nejen výstavní a prodejní stánky, ale také módní přehlídky, historické filmy a bohatý doprovodný kulturní program.

 „K přípravě výstavy se spojily desítky organizací. Cílem je ukázat, že tradice sklářství, bižuterie či pivovarnictví v kraji stále žijí a ve spojení s dalšími aktivitami mohou být i vhodným nástrojem zážitkové turistiky. Na výstavu v Eurocentru naváže Glass art festival, putování sklářské výroby po celé České republice,“ prozradila náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Lidie Vajnerová. Velkou atrakcí by měla být mobilní sklářská pec nebo tvůrčí dílna, část výrobců si pro návštěvníky připravila také předvádění, jak jejich výrobky vznikají. Návštěvníci se na výstavě budou moci také ohlédnout za nejúspěšnějšími léty jablonecké bižuterie, třeba promítáním historických filmů nebo výstavou kalendářů jablonecké bižuterie od 50. let. „Touto výstavou a dalšími aktivitami bychom chtěli přesvědčit, že dlouholetá tradice z města nejen že nezmizela, ale že má před sebou také hodně dlouhou a věřím, že úspěšnou budoucnost“, řekl předseda Svazu výrobců skla a bižuterie Jaroslav Hlubůček.

 Kromě několika desítek sklářských a bižuterních firem bude nabízet své produkty několik regionálních pivovarů a výrobců potravin. V doprovodném kulturním programu se představí řada hudebních skupin mnoha žánrů, od klasických big bandů po country skupiny. Denně budou připraveny dvě módní přehlídky – aktuální prezentace Svazu výrobců skla a bižuterie „Made in Jablonec 2012“ a přehlídka speciálních modelů návrhářky Jany Berg inspirovaných jednotlivými kraji České republiky – 14 klenotů České republiky, které předvedou MISS Liberec Open 2012. Děti se budou moci vyřádit na trampolíně a skákacím hradu nebo otestovat svou odvahu a šikovnost na horolezecké stěně.

Výstava se otvírá návštěvníkům od pátku 24. srpna do neděle 26. srpna, vždy od 10 hodin, doprovodný program začíná v 15 hodin. Vstup je zdarma. Podrobný program najdete na www.liberecky-kraj.cz

Kontakt:
Svaz výrobců skla a bižuterie, Mgr. Irena Bulířová
Tel.: 723 640 237, e-mail:svb@svbi.cz