AKCE

Dva v jednom pro seniory

úterý 19. března 2019/ hlavní budova

UPOZORNĚNÍ: Objednávání bylo ukončeno, kapacita míst na program je již plně obsazena. Omlouváme se, ale dáme brzy vědět s dalším programem.

Zveme všechny aktivní seniory v úterý 19. března na komentovanou prohlídku výstavy DVA V JEDNOM – Design českého a slovenského skla 1918-2018 s kurátorem výstavy Petrem Novým. Následovat bude tematická tvůrčí dílna, ve které si můžete vyzkoušet malbu na sklo dle vlastní fantazie.

Při přípravě výstavy DVA V JEDNOM jsme spojili své síly s Uměleckoprůmyslovým museem v Praze a Slovenským sklárským múzeem v Lednických Rovních. „Ke stoletému výročí Československé republiky tak vznikla unikátní výstava představující průřez českého a slovenského nápojového skla, kde nechybí jak nadčasové bestsellery, tak designové experimenty a sběratelské exkluzivity,“ přibližuje téma Petr Nový.

Mnozí návštěvníci z řad seniorů jistě poznají nápojové sklo, které oni sami měli nebo ještě mají doma. „Nyní mají možnost navštívit program, kde nejprve vyslechnou poutavý příběh českého a slovenského skla a posléze mohou v ateliéru muzea zapojit fantazii a odpočinout si při zdobení vlastní sklenice,“ vysvětluje a shrnuje naše edukátorka Milena Zachařová.

Akce se koná v úterý 19. března od 10 hodin a je určena výhradně pro seniory. Vstupné je 30,- Kč na osobu. Vzhledem k velkému zájmu je potřeba se na program  předem objednat.

Veškeré objednávky i dotazy prosím směřujte na muzejní edukátorku:
Bc. Milena Zachařová, tel.: 483 369 021, mob.: 778 702 892, e-mail: milena.zacharova@msb-jablonec.cz

Výstavu DVA V JEDNOM lze ale v jabloneckém muzeu navštívit až do 14. dubna.

Děkujeme za podporu partnerům:
Ministerstvo kultury, Liberecký kraj, Město Jablonec nad Nisou, Společnost Preciosa