VÝSTAVA

DRÁTOVÁNÍ BEZ HRANIC

Záhlavi akce DRÁTOVÁNÍ BEZ HRANIC
3. dubna – 8. června 2012/ Galerie Belveder
Výstava drátěných objektů amatérského dráteníka Ladislava Lokajíčka

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo výstavu drátěných objektů amatérského dráteníka Ladislava Lokajíčka. Speciálně pro výstavu v objektu Galerie Belveder autor vyrobil také makety několika jizerskohorských rozhleden. K vidění ale budou i auta, letadla nebo předměty běžné potřeby.

Ladislav Lokajíček (*1973) je rodákem z Tachova, se svým synem žije v Mariánských Lázních. Profesním povoláním technik v oboru lesních a parkových úprav čerpá náměty v přírodě, historii i běžném životě. “Vzhledem k tomu, že jsem táta-máma, mám náročnou práci a všechen volný čas věnuji synovi, tak čas na drátek je pro mne vzácností. Když ho mám, tak si ho užívám. Někdy si vezmu na pomoc obrázek, někdy to vzniká rovnou samo. Hlavně je to jakýsi relax”, řekl autor ke své tvorbě.

Své objekty tvoří Lokajíček volnou technikou z různých druhů drátů. Svou vůbec první práci vytvořil v roce 2002 a od té doby jich v jeho galerii přibylo víc než čtyřicet – počínaje modely automobilových a leteckých veteránů, lodí, ale i předmětů užitkových, jako je třeba svícen nebo stojánek na sůl a pepř. „Autor nalezl zálibu v kombinování materiálů a pro Jablonec si připravil dokonce drátěné předměty s využitím barevného skla”, přibližuje exponáty kurátorka výstavy Pavlína Jůnová.

Vernisáž výstavy se koná mimořádně v pátek, 30. března 2012 v 16 hodin v Galerii Belveder, a je spojena s tvůrčí dílnou Ladislava Lokajíčka, do níž se mohou zapojit i návštěvníci. Po celou dobu trvání výstavy si pak děti i dospělí budou moci tvořit drátované předměty podle vlastního návrhu, a to až do 8. června, kdy výstava končí. 

GALERIE BELVEDER
Mlýnská 27, 466 02 Jablonec nad Nisou
T: + 420 483 310 947 / F: + 420 483 369 012
E: info@msb-jablonec.cz

OTEVÍRACÍ DOBA
čtvrtek – neděle 13.00 – 17.00