Přednášky o historii sklářství v Jizerských horách

Listopad je v Pavilonu skla v Klatovech (PASK) ve znamení jizerskohorského skla, kam míří naše pozvánka. Výstavu "Secesní sklo z Jizerských hor" doprovodí dvě přednášky o historii sklářství kraje okolo řek Jizery, Nisy a Kamenice. První z nich "Sklářství v Jizerských horách" se bude věnovat obecně vývoji jizerskohorského skla od 16. století do současnosti. Přednese ji náš hlavní kurátor PhDr. Petr Nový, Ph.D. v neděli 5. 11. 2023 od 14 hodin.

Druhá z přednášek bude v neděli 19. 11. 2023 od 14 hodin na téma "Secesní šperk a jablonecká bižuterie" a povede ji také naše kurátorka autorského i současného šperku PhDr. Kateřina Nora Nováková, PhD. Seznámí nejen se secesními šperky z produkce jabloneckých firem, ale i s celým zajímavým světem jablonecké sklářské industrie, která prožívala kolem roku 1900 své vrcholné období.

Po obou přednáškách následuje komentovaná prohlídka aktuální výstavy.

 

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum