Ohlédnutí za Křehkou krásou

V rámci výstavy Křehká krása navštívilo naše muzeum mnoho významných hostů v čele s manželkou prezidenta Evou Pavlovou, která k nám již v minulosti vozila návštěvy manželek generálů z různých zemí světa. Prohlédla si expozici vánočních ozdob a vzpomínala, jak si u nás před lety koupila perličkovou plesovou kabelku. Moc milé setkání.

Za Ministerstvo kultury ČR jsme přivítali náměstka ministra kultury Ondřej Chrásta. Po své návštěvě uvedl na svém profilu následující komentář:

„České sklo je mi letos asi souzeno. Po několika mezinárodních akcích souvisejících s českým sklem konečně doma. A hned ve velkém stylu, v mekce českého skla, s první dámou a všemi nejlepšími českými skláři. Za přítomnosti více jak čtyřiceti největších českých výrobců perel, bižuterie, skla a vánočních ozdob. 12. ročník bižuterní a sklářské prodejní výstavy byl slavnostně zahájen v areálu Eurocentra v Jablonci nad Nisou, a já byl z pověření Ministerstva kultury České republiky a ministra Martina Baxy přítomen, abych výstavu spoluotevřel - za přítomnosti vzácných hostů, v čele s první dámou Evou Pavlovou, primátorem Jablonce Milošem Velem nebo naší skvělou ředitelkou příspěvkové organizace Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou Miladou Valečkovou. Výstava je tradičně pořádána Svazem výrobců skla a bižuterie v čele Pavlem Kopáčkem a naše příspěvková organizace je od samotného počátku jejím partnerem.

Víte, že tradiční ruční výroba českého skla usiluje o zapsání ruční výroby skla na seznam UNESCO jako nehmotné dědictví a že v prosinci se bude rozhodovat o tomto zápisu, což by znamenalo velkou prestiž a rozvoj samotného řemesla a netušené zahraniční možnosti.

Křehká krása se inspirovala v tradici velkých bižuterních výstav, které se v Jablonci nad Nisou konaly v 60. a 70. letech minulého století. Na 12. ročníku prodejní výstavy představili nové kolekce bižuterie a skla čtyři desítky výrobců, sklářské a bižuterní školy. Součástí akce jsou módní přehlídky, prodejní prezentace a mnoho dalšího.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum