Nové dílo ve stálé expozici muzea

Svítidlo FROZEN, navržené uměleckým ředitelem značky LASVIT Maximem Velčovským, mělo premiéru na světově známém týdnu designu v italském Miláně roku  2014. Inspirací mu byla přeměna vody v led v přírodě nebo analogický proces tuhnutí tekutého skla v pevnou hmotu. Vystaveno bylo také na Trienále 2020 a následně jej firma Lasvit muzeu darovala.

Svítidlo je vytvořeno ruční technologii opakovaného nabírání a vrstvení skloviny. Za dar firmě LASVIT velice děkujeme.

Fotogalerie

Další novinky

Navštivte nás!

Pojďte si prohlédnout zdejší sbírky skla, bižuterie, knoflíků, mincí, medailí a plaket ve stálých expozicích Nekonečný příběh bižuterie, Čarovná zahrada – České sklo sedmi století a nově též Svět zázraků (české skleněné vánoční ozdoby). Vydejte se za třpytivou krásou!

Navštívit muzeum