Videogalerie

SKLÁDÁNÍ MODELU SKLÁŘSKÉ OSADY NA KRISTIÁNOVĚ
V podkroví Liščí boudy je nejen pro děti připraven odpočinkový koutek se skládáním modelu osady z dřevěných kostek. Poskytne Vám indicie k hledání pokladu bájného čaroděje Tamanna na pozůstatcích jedné ze zaniklých budov osady.

 

SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ

 

MEZINÁRODNÍ TRIENÁLE SKLA A BIŽUTERIE JABLONEC 2017
24. června – 28. října 2017 v Jablonci nad Nisou, Česká republika
Hlavní budova muzea – Galerie N – Kostel sv. Anny – Eurocentrum
12 zemí, 20 škol, 25 sklářských výtvarníků-pedagogů, 89 značek – to je Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2017.  To nejlepší ze skla, bižuterie a šperku za poslední tři roky.

 

SKLÁŘSKÁ STEZKA Z KRISTIÁNOVA DO JABLONCE NAD NISOU
Hlavní kurátor našeho muzea Petr Nový, se společně s primátorem města Petrem Beitlem a štábem pořadu České televize CYKLOTOULKY vydal po důležitých místech spojených se sklářskou tradicí Jizerských hor na připravované naučné sklářské stezce z Kristiánova k nám do muzea. Pořad České televize z 28.5.2016 si můžete přehrát zde»

 

MASTER OF CRYSTAL 2015
Finalisté 8. ročníku designérské soutěže MASTER OF CRYSTAL, kterou pořádá společnost PRECIOSA ve spolupráci s naším muzeem a Českou sklářskou společností.

 

KŘEHKÁ KRÁSA 2015
Prezentační a prodejní výstava pořádaná Svazem výrobců skla a bižuterie. Muzeum skla a bižuteri připravilo v areálu Eurocentra ukázky výroby a dětskou hernu. Přímo v muzeu byly exkluzivně vystaveny skleněné šaty od světoznámé výtvarnice Blanky Matragi a medaile z mistrovství světa v ledním hokeji.
6. – 9. 8. 2015, Eurocentrum a Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

 

TRENDY.DESIGN.PRODUKCE
Největší výstava skla a bižuterie v České republice. Přehlídka současné úspěšné produkce českých a zahraničních sklářských a bižuterních firem a designových studií. V rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014.
7. 6. – 28. 10. 2014, hlavní budova muzea, Jablonec nad Nisou

 

A.TO.MY!
Výstava prací studentů oborových středních a vysokých škol se zahraniční účastí. V rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014. Pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.
29. 6. – 31. 8. 2014, Galerie N, Jablonec nad Nisou

 

SKLENĚNÁ REPUBLIKA
Výběr současné autorské sklářské tvorby z celé České republiky. V rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014.
29. 6. – 31. 8. 2014, kostel sv. Anny, Jablonec nad Nisou

 

MEZINÁRODNÍ BIŽUTERNÍ SYMPOZIUM A VÝSTAVA
Pracovní setkání studentů českých a zahraničních středních a vysokých škol zabývajících se tvorbou bižuterie zakončené výstavou vytvořených děl. V rámci Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014. Pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a Svazu výrobců skla a bižuterie.
4. 7. – 28. 10. 2014, Galerie Belveder, Jablonec nad Nisou

 

Komentovaná prohlídka výstavy Vladimíra Komňackého
13. března 2014 v Jablonci nad Nisou, Česká republika

 

Workshop k výstavě Vladimíra Komňackého
13. března 2014 v Jablonci nad Nisou, Česká republika

 

Perličkové kabelky v pořadu Toulavá kamera
V neděli 26. ledna 2014 se Toulavá kamera vypravila do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou na unikátní výstavu dámských perličkových kabelek. Seznámila s historií výroby perličkových kabelek, přiblížila tvorbu výtvarnice Jarmily Hlavové a navštívila dílnu paní Květoslavy Konopkové v Zásadě. Pořad České televize si můžete přehrát zde »


Perličkové kabelky v pořadu Sama doma

Kurátorka výstavy „Perličkové kabelky“, Kateřina Hrušková a paní Květoslava Krupková, která kabelky vyrábí, byly 20. ledna 2014 hosty České televize v pořadu Sama doma. Zajímavé povídání o perličkových kabelkách si můžete přehrát zde»


Běžkotoulky

Michal Jančařík v pořadu Běžkotoulky navštívil Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou. Na reportáž České televize se můžete podívat zde»


Skleněná ZOO v pořadu Sama doma

Kurátoři muzea, Dagmar Havlíčková a Petr Nový, byli 10. prosince 2013 hosty pořadu České televize Sama doma. Zajímavé povídání o historii i současnosti výroby skleněných vánočních ozdob si můžete přehrát zde»

 

Vernisáž výstavy Skleněná ZOO
28. listopadu 2013, Galerie Belveder, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
Slavnostní zahájení výstavy exkluzivních vánočních ozdob.

 

Komentovaná prohlídka PhDr. Petra Nového
3. října 2013, Galerie Belveder, Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou
U příležitosti vernisáže výstavy SVĚT PATŘÍ NÁM z cyklu Otcové města Jablonce.

 

Toulavá kamera vychutnává Česko
Iveta Toušlová zavítala do Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, aby v pořadu Toulavá kamera vychutnává Česko odhalila tajemství vzniku kompozičního skla a výroby skleněných perliček. Pořad České televize si můžete přehrát zde»

 

Odhaleni Ex POST 58
27. června 2013, Jablonec nad Nisou, Česká republika
Odhalení skleněné plastiky Jaroslava Bejvla ml. EX POST 58 v parku Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou

 

Mezinárodní trienále JABLONEC 2011, Oděv a jeho doplněk
12. ledna – 25. září 2011 v Jablonci nad Nisou, Česká republika

 

Jablonec nad Nisou a okolí
Martin Wenzel, 2010
Film divákovi během 22 minut postupně představí Jablonec a jeho okolí během všech čtyř ročních období.
Začátek filmu nás přivede do probouzejícího se města, jež začíná žít svým každodenním životem.
Následuje krátký exkurs do historie města, který diváka logicky nasměruje do Muzea skla a bižuterie.
V rámci bouřlivého rozvoje města je představena secesní a novorenesanční architektura spolu s nejznámějšími dominantami města, přes něž se přeneseme do období funkcionalismu a následně pak k soudobé architektuře města a životu v něm.
Jablonec je nejen kulturním, ale i sportovním centrem Jizerských hor, a tak nechybí záběry Městského divadla i sportovních areálů. Samozřejmě nemůže chybět naše přehrada ani Petřínská rozhledna a její okolní sestřičky.
Ty nás nasměrují do Jizerských hor, jež svojí překrásnou přírodou i turistickými zajímavostmi (Rašeliniště Jizerky, Památník sklářství v Jizerských horách, protržená přehrada, zubačka, zimní střediska apod.) lákají mnoho turistů.
Stejně jako končí každý rok, tak i ve filmu se s Jabloncem rozloučíme Vánočními trhy a zasněženou zimní krajinou.

 

Videogalerie muzejních programů pro děti  » ZDE »