Příběh o perličce

Unikátní obrázkovou publikaci s poutavými texty Petra Nového, hlavního kurátora muzea, o historii a současnosti české skleněné perličky, která vznikla v letošním roce na objednávku Preciosy Ornely, můžete zakoupit u nás v pokladně muzea za výhodnou cenu 130 Kč!

„Jen málo věcí, které nás každý den obklopují a provázejí, má tak bohatou a fascinující historii, jako skleněné perličky. Jako pokračovatelé této historie vás s ní chceme seznámit a podělit se o tu radost a hrdost, kterou díky perličkám máme a cítíme.“
Preciosa Ornela

Útlá knížka, jejíž název přesně charakterizuje zvolené a popisované téma prapůvodu a následného vývoje výroby skleněných korálků, je velmi erudovaně a zároveň poutavě napsaným historickým příběhem, který zaznamenává důležité mezníky, které dovedly výrobu těchto křehkých skleněných skvostů až do středu Evropy, kde se usídlila v Jizerských horách na severu Čech.

Téměř pohádkový příběh je doplněn celostránkovými ilustracemi, které díky mladému autorovi, inklinujícímu ke komiksovému ztvárnění svých děl, získávají punc modernosti se zachováním pravdivých skutečností.

Dvojjazyčný text ve spojení s popisnými ilustracemi dává Příběhu o perličce světový rozměr a jistě upoutá čtenáře všech generací.