V muzeu byly předány medaile

Při příležitosti slavnostního zahájení výstavy TRENDY.DESIGN.PRODUKCE, která je první výstavou Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014, ocenila dne 5. června mezinárodní komise společně s muzeem a partnery projektu 27 sklářských a bižuterních firem diplomem a unikátní medaili.

Jedinečné výběrové přehlídky současného českého skla a bižuterie se účastní více než 70 sklářských a bižuterních firem, včetně tuzemských zastoupení zahraničních výrobců skla. Vedle české produkce jsou na výstavě k vidění též výrobky finské, německé, rakouské, slovenské a turecké.

Pětičlenná mezinárodní komise, složená ze zástupců sklářského muzea z Finska, italských Benátek, Akademie z polské Wroclawi, pedagogů z Německa a ČR, udělila 16 představeným kolekcím ocenění v podobě pamětní medaile, kterou podle návrhu BcA. Hany Dýckové na zakázku muzea zhotovila SUPŠ a VOŠ v Jablonci nad Nisou.

Výběr svého favorita provedlo Ministerstvo průmyslu a obchodu, Hospodářská komora České republiky, Svaz průmyslu a obchodu ČR, Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR a jablonecké muzeum. Celkem bylo předáno 30 kusů medailí, které si ve slavností den převzali zástupci oceněných firem (3 kolekce získaly pod dvou medailích). Návštěvníci mohou díky samolepkám přímo na výstavě zjistit, které kolekce si získaly přízeň porotců a partnerů.

Úvodní a zároveň hlavní výstava projektu TRENDY.DESIGN.PRODUKCE je návštěvníkům v Muzeu skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou zpřístupněna od 7. června a potrvá do 28.října 2014.

Slavnostní zahájení Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014 bude pro veřejnost připraveno na neděli 29. června, kdy budou zpřístupněny i další dvě výstavy. V Galerii N výstava 16 českých, polských a slovenských středních odborných a vysokých škol pod názvem A.TO.MY! a v kostele sv. Anny výstava SKLENĚNÁ REPUBLIKA, výběr z tvorby 20 sklářských výtvarníků ze všech krajů naší země. Celý den bude vstup do všech výstav, včetně modernizované stálé expozice muzea, zdarma.

Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2014 nabízí přehlídku toho nejlepšího, co se v našem sklářském a bižuterním průmyslu narodilo v posledních třech letech. Více »