Křehká krása 8. – 11. srpna 2019

KŘEHKÁ KRÁSA 2019 – město plné skla a bižuterie

Svaz výrobců skla a bižuterie spolu s partnery, mezi které patří i naše muzeum, připravil  již osmý  ročník prezentačně-prodejní výstavy skla a bižuterie „Křehká krása 2019“.

V areálu jabloneckého Eurocentra se ve dnech 8.–11. srpna 2019 představí a nabídnou své nové kolekce čtyři desítky výrobců skla, bižuterie a vánočních ozdob.

Magnetem letošní výstavy  jsou :

„ Kolekce Miss České republiky „   , kterou představí svaz ve spolupráci s Miss České republiky . Nová kolekce designové bižuterie z dílen členských firem svazu bude mít na výstavě premiéru a návštěvníci si budou moci tuto bižuterii nakoupit.

„ Sklo na Železnobrodsku „ představí několik firem, které reprezentují sklářské a bižuterní techniky, typické pro tuto oblast.

Defilé finalistek soutěže Miss České republiky 2019 v rámci doprovodného programu výstavy.

Výstava má i program pro odborníky. Svaz je pořadatelem konference „ Česká bižuterie – současnost a budoucnost „, která je součástí incomingové mise Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Účastníky mise budou obchodníci z Ruské federace a Kazachstánu.

Křehká krása již tradičně díky podpoře ministerstva kultury nabídne také rozsáhlý program předvádění vybraných technik zpracování skla a bižuterie, jemuž dominují mobilní sklářská huť a tvůrčí dílny určené zejména dětem.

Z bohaté nabídky doprovodného programu se největší oblibě každoročně těší svazová módní přehlídka „Made in Jablonec 2019  “, letos s podtitulem „ Haute Couture „.

Více o výstavě zde Křehká krása