WOW! Otevíráme Svět zázraků / World of Wonders

Přesně po dvou letech od dokončení skleněné přístavby otevřeme očekávanou stálou expozici vánočních ozdob nazvanou Svět zázraků / World of Wonders / WOW!
První návštěvníky uvítáme v neděli 26. června.

Slavnostní otevření pro veřejnost se chystá na neděli 26. června. Jelikož je prostor expozice poměrně omezený a chceme návštěvníkům poskytnout klid a pohodlí při vstřebávání zážitku, rozhodli jsme se prodloužit otvírací dobu až do 22. hodiny. Fakticky se tak návštěvníci mohou těšit na druhou muzejní noc. A nebude to jediná novinka. Současně bude mít svou premiéru nový muzejní ateliér, kde bude po celý den, až do 18 hodin „zvonečková dílna“ s možností ozdobení vlastní vánoční ozdoby. Od 14 hodin vystoupí na letní scéně Eurocentra oblíbený Big´O´Band a v 16 hodin návštěvníci symbolicky odzvoní otevření expozice.  Připraveno bude i občerstvení s překvapením. Celý program je zdarma.

“Věříme, že Svět zázraků / World of Wonders bude pro návštěvníky velkým lákadlem a jejich dojem z ní bude zkrátka WoW!“, řekla ředitelka našeho muzea Milada Valečková. 

Více informací k expozici zde >>

WOW! Opening the World of Wonders
We welcome the first visitors to the new permanent exhibition on Sunday 26 June.

The public opening ceremony will take place on Sunday 26 June. As the exhibition space is relatively limited, and we wish to provide visitors with peace and comfort while immersing themselves in the experience, we have decided to extend the opening hours until 10pm. This will effectively offer visitors a second Museum Night. And that is not the only new development. Concurrently, the new museum studio will open, featuring a “bell workshop” all day until 6pm, with the opportunity to decorate your own Christmas ornament. The ever-popular Big-O-Band will perform on the Eurocentrum summer stage from 2.30pm, and at 4pm visitors will symbolically ring in the opening of the exhibition.  Refreshments will be served with a special surprise. The entire programme is free of charge.

“We are confident that World of Wonders will be a great attraction, and that visitors will be impressed by WoW!” said museum director Milada Valečková.

More information about the exposition here >>