Virtuální vánoční aktivity v muzeu

Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou je od 18. prosince do odvolání pro návštěvníky opět uzavřené. Tradiční a oblíbené „Vánoční tvoření“, ale i další zajímavé dílny tak jsou přístupné jen z domova prostřednictvím muzejních webových stránek.

Na vánoční svátky jsme zveřejnili další rukodělné video, tentokráte s výrobou geometrických ozdob z dutých trubiček inspirovaných přístavbou muzea. Těšit se můžete také jednoduchou hru, kde si budete moci ozdobit virtuální stromek skleněnými ozdobami z našich sbírek https://www.msb-jablonec.cz/muzeum-detem/vanocni-hra.

Vyzkoušejte si v tomto čase s námi vyrobit unikátní geometrické ozdoby, které doma jen tak nikdo nemá! Na konci videa najdete i tip na jednoduchou verzi pro děti: 

 

Další rukodělná videa či tematické omalovánky, hry a kvízy, za které můžete dokonce získat odměnu najdete na stránce https://www.msb-jablonec.cz/muzeum-detem

Vzhledem k pandemické situaci zůstane muzeum pro návštěvníky o vánočních svátcích uzavřené. Stálé expozice je možné si prohlédnout virtuálně na stránce http://www.virtualnikiosek.cz/msb-jablonec.