Virtuální tvůrčí dílny s úvodem muzejních kurátorů

Chybí Vám kultura a tvůrčí činnost? Nezoufejte! Od února nabízíme svým návštěvníkům možnost nahlédnout do expozic muzea formou tematických videí a online aktivit.

Pro období jarních prázdnin připravili dvě videotvůrčí dílny doplněné o slovní úvod kurátoři muzea. Přiblíží aktuální téma výroby perličkových ozdob, zapsaných v prosinci na prestižní seznam UNESCO, a dále moderních svítidel. „Chceme zůstat v kontaktu s návštěvníky a nabízet jim možnost aktivně trávit volný čas i v této nepříznivé době,“ přibližuje vznik aktivit edukátorka Milena Zachařová.

Videa s kurátory a virtuálním ateliérem na téma „Perličkové ozdoby“ a „Svítidla v muzeu“ vyjdou již ve středu 3. a v pátek 5. února. Pokračovat pak budou na webových i facebookových stránkách muzea vždy jednou měsíčně.

V prvním videu si nejen vyzkoušíte výrobu perličkové ozdoby, ale zároveň se, z úst naší kurátorky Dagmar Havlíčkové, dozvíte o jejich původu a tradici.

Nejen o perličkových ozdobách (i hobby setech k výrobě) na webu firmy RAUTIS: https://rautis.cz/
Více zajímavých virtuálních aktivit naleznete na webu: https://www.msb-jablonec.cz/muzeum-detem