Vernisáž výstavy Vesmír

Zveme vás na vernisáž výstavy „Vesmír“ věnované současnému autorskému sklu a šperku z pohledu čtyřiceti současných českých sklářů a šperkařů, kteří reagují na téma vesmír. Autorem atraktivní instalace je sklářský tvůrce a scénograf brazilského původu Ricardo Hoineff / We are preparing a new exhibition of original Glass and Jewellery from forty contemporary Czech glassmakers and jewellers who respond to the theme of space. The author of the attractive installation is the glassmaker and set designer of Brazilian origin Ricardo Hoineff

Vernisáž výstavy 19. května 2022 v 17 hodin / Opening ceremony 19. 5. 2022 / 5pm

Vernisáž doprovodí hudební ikona světové filmové hudby Karel Havlíček / The opening will be accompanied by the music icon of world film music Karel Havlíček

Karel Havlíček je hudebník, multiinstrumentalista a skladatel. Prosadil se i v USA a pracuje na hollywoodských filmech. V posledních letech se Karel jako hudebník a autor zaměřuje především na psaní hudby pro televizní seriály a filmy. Jeho práce se objevily v HBO Europe (televizní seriál Mamon a Therapy) a také v seriálu České televize (Vzteklina). Je také autorem původního soundtracku k oceňovanému celovečernímu dokumentu Lion Ark. V průběhu let Karel napsal hudbu k mnoha zahraničním i českým reklamám, vytvořil zvukové návrhy pro televizní zpravodajství, divadelní představení a charitativní spoty.  Jako hráč na klávesové nástroje hrál v kapele Southpaw, se kterou vydali šest alb (2001 – 2009). Jeho album Spoken je jedno z nejposlouchanějších instrumentálních alb na Spotify.

In recent years, as a musician and author, Karel has mainly focused on writing music for television series and film. His work has appeared in HBO Europe (tv series Mamon and Therapy) as well as the Czech Television series (Vzteklina – Rabies). He is also the composer of the original soundtrack for the award-winning feature documentary Lion Ark. Over the years, Karel has written music for many foreign and Czech commercials, as well as created sound designs for television news, theatre performances, and charity spots. As a keyboard player, he played in the leading indie band Southpaw, with which they released six albums (2001 – 2009).

Více o hudebníkovi zde >
About a musician here >