od soboty 20. 6. na trienále i do krystalu

Se zpožděním vyvolaným jarními mimořádnými událostmi zahájíme v sobotu 20. června Mezinárodní trienále skla a bižuterie JABLONEC 2020. Současně se návštěvníkům poprvé nabídne možnost prohlédnout si interiéry unikátní skleněné přístavby ve tvaru skleněného krystalu.
Celý projekt zahajuje výstava TRENDY.DESIGN.PRODUKCE, která ve třech výstavních sálech představí stovky současných produktů od 80 značek, jež v posledních 3 letech zaujaly na českém trhu. Návštěvníci si z nich formou hlasování budou moci vybrat své favority. „Samostatný prostor dostanou poprvé designová svítidla, a to v exkluzivním prostředí naší skleněné přístavby, která se tímto premiérově otevře veřejnosti. Kromě svítidel můžete obdivovat jedinečné zasklení – 243 skleněných desek o celkové ploše 480 m2, každé jiné velikosti a tvaru, bez jediného pravého úhlu. Nenechte si ujít ani úchvatný výhled na panorama jabloneckého Petřína!“, zve k návštěvě ředitelka Milada Valečková. Od soboty bude již přístupná i zábavná rodinná dílna „Hrátky (nejen) se sklem“. To vše nabízíme za symbolické vstupné pouhých 40,- Kč, otevřeno bude denně od 10 do 18 hodin.

Více o projektu na www.trienale-jablonec.cz.

Partneři Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2020:
Ministerstvo kultury České republiky, Liberecký kraj, statutární město Jablonec nad Nisou, Nadace Preciosa a Messe Frankfurt.
Hlavním mediálním partnerem je Česká televize.
Projektu poskytli záštitu:
Lubomír Zaorálek, ministr kultury; Martin Půta, hejtman Libereckého kraje; Jiří Čeřovský, primátor statutárního města Jablonec nad Nisou; Ministerstvo průmyslu a obchodu, Hospodářská komora České republiky, Svaz průmyslu a dopravy ČR, Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR a Svaz výrobců skla a bižuterie