OCENĚNÍ „RUČNÍ VÝROBY SKLA“

V sobotu 10. září 2022, v rámci celostátního zahájení Dnů evropského dědictví v Chebu, převzala ředitelka našeho muzea z rukou ministra kultury Martina Baxy Pamětní list dokladující zápis „Ruční výroby skla“ do Seznamu nemateriálních statků tradiční lidové kultury. Ocenění se předává vždy zpracovateli nominace, kterým bylo právě naše muzeum.
Milada Valečková uvedla, že jej přebírá v zastoupení široké sklářské komunity, která v současné době (stejně jako památky na Ukrajině, jež byly čestnými hosty opakovaně zmiňovány) bojuje v těchto dnech o svou existenci a zaslouží si naši podporu.
Gratulujeme všem sklářům! Věřme, že úspěšně dopadne i nominace do Reprezentativního seznamu nemateriálního kulturního dědictví lidstva UNESCO, o které se v těchto měsících rozhoduje.