Master of Crystal 2021

Titul Preciosa Master of Crystal získala Zuzana Ĺos-Božiková.

Čtrnáctý ročník soutěže Preciosa Master of Crystal zná svého vítěze. Zuzana Ĺos-Božiková přebrala titul Mistr křišťálu a šek na 30 tisíc korun bezprostředně po přehlídce v rámci Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

“Křišťál je nádherná třpytivá tečka za každým návrhem. Vítězství si nesmírně vážím, i když mu stále ještě nevěřím,“ říká Zuzana Ĺos-Božiková vítězka letošního ročníku Preciosa Master of Crystal. Kapsulovou kolekci tří modelů s níž u poroty triumfovala, nazvala The Origin of Transformation a zpracovává v něm skrytou krásu křišťálu. Ten použila jako nenápadný detail skrytý tón v tónu s podkladovou látkou i jako výrazný detail na kontrastně tlumené tkanině. Módní kreace ozdobila především hotfixovými šatonovými růžemi Maxima, které jsou nejvíce blyštivými broušenými kameny svého druhu na trhu. Doplnila je i našívacími broušenými perlemi. S Preciosou se nyní nové nositelce titulu Mistr křišťálu otevře také možnost využít mimořádného Křišťálového stipendia. Broušenými kameny z Křišťálového údolí bude moci ozdobit i svou příští autorskou kolekci.

Více informací o soutěži zde >

Soutěži předcházela i doporučení poroty, které je členkou ředitelka našeho muzea Milada Valečková a pan Petr Nový za Českou sklářskou společnost. Více informací zde >