Ke znovuotevření vstup zdarma

Naše muzeum  se opět po delší době otevře svým návštěvníkům. Čekají na Vás hned tři nové výstavy, ale také novinky ve stálých expozicích. To vše až do neděle zcela zdarma, je třeba pouze počítat s tím, že návštěvnický režim bude omezen na 60 osob. Návštěvu  lze ale využít třeba jen k nákupu zajímavých exkluzivních vánočních dárků.

Aktuálně nabízíme kromě stálých expozic hned tři nové výstavy. Dvě z nich ukončí projekt Mezinárodního trienále skla a bižuterie Jablonec 2020. „Ta větší z nich se jmenuje DESIGNOVÁ 10⁰ a mapuje přírůstky současného designu do muzejní sbírky za posledních 10 let“, řekl hlavní kurátor muzea Petr Nový. Druhá z výstav nazvaná REFLEXE představuje v muzejním krystalu deset zajímavých sklářských umělců tří generací z různých koutů světa tvořících v České republice. Zastoupeni jsou tvůrci z Evropy, Asie a Severní Ameriky. Poslední výstavou je pak Kaleidoskop vkusu, kde bude k vidění luxusní bižuterie ze světových výstav v době budování socialismu.

Až do neděle 6. prosince bude pro všechny návštěvníky vstup zdarma, všechny uvedené výstavy bude ale možné navštívit až do 5. září 2021.

To ale není zdaleka všechno „V expozici skla najdete unikátní exponát s QR kódem odkazujícím na virtuální muzeum. A minout by návštěvníci neměli ani skleněnou plastiku TWIST od Mariana Karla v našem parku“, uvedla ředitelka Milada Valečková. Třešničkou na muzejním dortu je živý streamový koncert Ondřeje Rumla z večerně osvětlené muzejní přístavby ve čtvrtek 3. prosince od 17 hodin.