Jablonecká stezka předvánočním Křišťálovým údolím

Zahajte Vánoce o víkendu 20. – 21. listopadu 2021 v Křišťálovém údolíŠest institucí z Jablonce nad Nisou pro vás připravilo Jabloneckou stezku. Kromě prohlídek provozů a expozic nabídne tvůrčí dílny, výhodné nákupy i občerstvení, včetně oblíbeného „svařáku“. Sbírejte razítka a získejte drobnou odměnu!

Arcon Bijoux v Průmyslové ulici nabízí možnost workshopu minerálního náramku (za 250 Kč). Otevřeno bude ale jen v sobotu od 8,30 do 17 hodin. Art Crystal Tomeš ve svém showroomu v areálu Jablonexu (Palackého ulici) bude otevřen po oba dny, vždy od 10 do 17 hodin. Obdivovat tu můžete dokonalý třpyt a brilanci lustrů z českého křištálu a zúčastnit se dílny s výrobou křišťálového závěsu do oken. Muzeum výroby korálků GkB Beads v Janovské ulici připravilo dílny pro děti s vánoční tématikou, bude i svařák, čaj, káva a něco sladkého k zakousnutí. To vše pouze v sobotu od 9 do 16 hodin. Muzeum skla a bižuterie je otevřeno zdarma po oba dny od 9 do 18 hodin, a kromě obvyklých prohlídek čeká návštěvníky tvůrčí dílna s výrobou vánočních ozdob z perliček nebo pískování sklenic, které si mohou naplnit horkým nápojem. V sobotu od 15 hodin přijde zazpívat i dětský pěvecký sbor Skřivánek. PALACE PLUS, prodejna bižuterie a skla v areálu Jablonexu, připravil „Malované Vánoce“ a samozřejmě výhodné předvánoční nákupy. Otevřeno bude jen v sobotu od 9 do 15 hodin. Perlex Bijoux otevře oba dny od 9 do 17 hodin. Ve svém sídle v Chelčického ulici připravili exkurze do provozu výroby voskových perlí, vánoční tvoření pro dospělé i děti, workshop výroby vánočních ozdob (pouze v neděli!), občerstvení a vánoční hudbu

Hrací karty si můžete vyzvednout na všech 6 zastaveních Jablonecké stezky, své putování za zážitky s odměnou si můžete rozložit do obou dní (ale pozor – některé instituce jsou otevřeny pouze v sobotu). Za nejméně 5 návštěv-razítek si pak kdekoli můžete vyzvednout drobný dárek

Tak neseďte o víkendu doma a vydejte se po stopách jabloneckých korálků!